Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin/Archiwum]
Marszałek Senatu Tomasz Grodzki zapowiedział, że zaplanowane na przyszły tydzień posiedzenie izby rozpocznie się w poniedziałek.
Jak mówił, decyzja jest podyktowana prośbą prezesa PSL, który wnioskował o przyspieszenie procedowania ustawy o przeciwdziałaniu COVID-19.

Marszałek Tomasz Grodzki wyraził nadzieję, że izba w poniedziałek zakończy pracę nad ustawą. Jak mówił, spodziewa się, że Senat wprowadzi do niej jakieś poprawki. Dzięki temu posłowie będą mogli zająć się uchwałą Senatu w sprawie wspomnianej ustawy na posiedzeniu Sejmu zaplanowanym na przyszły tydzień.

O zwołanie posiedzenia Senatu na jeszcze wcześniejszy termin wnioskował klub Prawa i Sprawiedliwości. Wicemarszałek Marek Pęk z PiS zwrócił się do marszałka Senatu z prośbą o zwołanie pilnego posiedzenia izby na ten tydzień. PiS chce, aby Senat zajął się na nim ustawą o przeciwdziałaniu COVID-19. Marek Pęk powiedział IAR, że w czwartek mogłyby zebrać się komisje senackie, a posiedzenie plenarne powinno zostać zwołane na piątek.

W środę nad czterema projektami ustaw w tej sprawie autorstwa PiS, KO, PSL i Lewicy pracuje Sejm.
Marszałek Tomasz Grodzki mówił, że dzięki temu posłowie będą mogli zająć się uchwałą Senatu w sprawie wspomnianej ustawy na posiedzeniu Sejmu zaplanowanym na przyszły tydzień.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty