Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Prezydent Andrzej Duda. Fot. Jakub Szymczuk/KPRP/Archiwum
Prezydent Andrzej Duda. Fot. Jakub Szymczuk/KPRP/Archiwum
Prezydent Andrzej Duda jest zakażony koronawirusem. Poinformował o tym rzecznik prezydenta Błażej Spychalski na Twitterze.
Minister Błażej Spychalski napisał, że prezydent wczoraj miał wykonany test na obecność wirusa. Wynik testu był pozytywny. Dodał, że Andrzej Duda czuje się dobrze, a Kancelaria Prezydenta jest w stałym kontakcie z odpowiednimi służbami medycznymi.

Informację potwierdził też w Polskim Radiu Szef Kancelarii Prezydenta RP Krzysztof Szczerski. Jak mówił, kancelaria czeka na decyzje służb sanitarnych dotyczące osób, z którymi Andrzej Duda miał kontakt. Krzysztof Szczerski podkreślił, że prezydent czuje się dobrze. - Prezydent przebywa w domowej izolacji, można go uznać za przypadek bezobjawowy. Symptomy są bardzo delikatne, jeśli w ogóle występują. Teraz będzie dochodzenie epidemiologiczne, które wskaże osoby z kontaktu, które powinny udać się na kwarantannę - powiedział Szczerski.

Szef Kancelarii Prezydenta dodał, że piątkowy test u prezydenta Andrzeja Dudy został przeprowadzony zgodnie z zaleceniami sanitarnymi po uwzględnieniu jego aktywności w ciągu tygodnia.
Informację potwierdził też w Polskim Radiu Szef Kancelarii Prezydenta RP Krzysztof Szczerski.
Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska powiedział, że prezydent czuje się dobrze.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty