Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Profesor Włodzimierz Gut przypomina, że zasada DDM, czyli dystans, dezynfekcja i maseczka, minimalizuje ryzyko zakażenia się koronawirusem.
Podkreśla, że wirus jest martwą cząsteczką przenoszoną w głębi kropelek aerozolu, a więc jego zasięg jest ograniczony i zależny od formy wydzielania - podczas kaszlu, kichnięcia czy mowy.

Wirusolog przypomina o zasadzie zachowania odpowiedniego dystansu społecznego. - Wiemy, że 1,5 metra jest dystansem bezpiecznym. Jeśli u kogoś ten wirus istnieje, ale w większej odległości, to ryzyko jest zminimalizowane - tłumaczy Włodzimierz Gut.

Specjalista dodaje, że kolejnym sposobem na ochronę przed koronawirusem jest regularna dezynfekcja i częste zmienianie masek.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dziś o wykryciu 11 742 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Jak podał resort, z powodu COVID-19 zmarły cztery osoby. Z powodu współistnienia choroby z innymi schorzeniami - 83 osoby. W ciągu ostatniej doby wyzdrowiało 3 tysiące 275 osób.
- Wiemy, że 1,5 metra jest dystansem bezpiecznym. Jeśli u kogoś ten wirus istnieje, ale w większej odległości, to ryzyko jest zminimalizowane - tłumaczy Włodzimierz Gut.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty