Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. pixabay.com / tvjoern (CC0 domena publiczna)
Fot. pixabay.com / tvjoern (CC0 domena publiczna)
Ze względu na gwałtowny wzrost zarażeń koronawirusem, Niemcy postanowiły wprowadzić na terenie całego kraju częściowy "lockdown". Jak twierdzi Agencja Prasowa DPA, szczegóły porozumienia pomiędzy władzami federalnymi i landowym zostaną podane w czwartek.
Od drugiego listopada aż do końca miesiąca będą zamknięte hotele, dyskoteki, restauracje i bary, które będą mogły jedynie prowadzić sprzedaż na wynos. Teatry, kina, sale koncertowe także zostaną zamknięte, podobnie jak sale gimnastyczne i studia fitnessu. Zamknięte zostaną gabinety kosmetyczne oraz studia masażu i tatuażu. Otwarte pozostaną zakłady fryzjerskie, ale będą pracowały w zwiększonym obowiązku higienicznym.

Nastąpi znaczne ograniczenie kontaktów społecznych. Prywatnie będą mogły spotkać się jedynie domownicy. Odwiedziny innych osób będą możliwe jedynie po uzyskaniu odpowiedniego administracyjnego zezwolenia.

Jak poinformował minister gospodarki Peter Altmaier firmy, które ze względu na "lockdown" poniosą duże straty, otrzymają od państwa jednorazową pomoc w wysokości 75 procent obrotów z listopada 2019 roku.
Relacja Waldemara Maszewskiego.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty