Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Premier Belgii Alexander De Croo powiedział na konferencji prasowej, że jest to dla Belgii ostatnia szansa. źródło: pixabay.com/pl/3036184/domena publiczna
Premier Belgii Alexander De Croo powiedział na konferencji prasowej, że jest to dla Belgii ostatnia szansa. źródło: pixabay.com/pl/3036184/domena publiczna
Belgia zaostrza reżim sanitarny i wprowadza kolejne ograniczenia w związku z rosnącą bardzo szybko liczbą zakażeń koronawirusem. Sytuacja w Belgii jest najgorsza w całej Unii, ma ona najwyższą liczbę zakażeń na 100 tysięcy mieszkańców - ponad 1600.
Ograniczenia, które wchodzą w życie od poniedziałku będą obowiązywać przez sześć tygodni - do połowy grudnia.

Rząd federalny zaostrzył ograniczenia w biznesie i kontaktach społecznych. Premier Belgii Alexander De Croo powiedział na konferencji prasowej, że jest to dla Belgii ostatnia szansa.

- Zmierzamy w kierunku wzmocnionego zamknięcia kraju z jednym celem - by zapobiec załamaniu się systemu opieki zdrowotnej, który jest pod ogromną presją - powiedział szef belgijskiego rządu.

Władze zdecydowały o zamknięciu sklepów, które nie są niezbędne, odzieżowych czy sprzedających sprzęty gospodarstwa domowego. Otwarte będą tylko sklepy spożywcze i apteki.

Nie będzie można pójść do kosmetyczki, fryzjera czy na masaż. Zamknięte zostały też baseny i ogrody zoologiczne, podobnie jak parki wakacyjne i kempingi. Bary i restauracje w hotelach muszą być zamknięte: tylko jedzenie posiłków w pokoju jest nadal możliwe.

Pogrzeby zostały ograniczone do 15 uczestników, przyjęcia weselne zabronione.

Rodziny będą mogły utrzymywać bliski kontakt bez konieczności zachowania dystansu, wyłącznie z jedną i tą samą osobą. Na zewnątrz i zachowując dystans oraz nosząc maseczkę, można spotkać się z maksymalnie czterema osobami.

Nie ma natomiast żadnych ograniczeń w poruszaniu się po Belgii, podróże zagraniczne są odradzane, ale granice pozostają otwarte.
Relacja Beaty Płomeckiej (IAR)

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty