Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Urząd Kanclerza Federalnego. Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin/Archiwum]
Urząd Kanclerza Federalnego. Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin/Archiwum]
Przed kolejnym spotkaniem Angeli Merkel z premierami landów w nadchodzącą środę, szef Urzędu Kanclerskiego zasugerował, że obecny lockdown może zostać przedłużony do świąt Bożego Narodzenia.
W wywiadzie z portalem "RedaktionsNetzwerk Deutschland" Helge Braun zaznacza, że listopadowy lockdown wyhamował wprawdzie dynamikę infekcji, lecz nie przełamał jeszcze drugiej fali pandemii. Dziś liczba nowych przypadków koronawirusa przekroczyła w Niemczech znów 23 tysiące.

Zdaniem Helge Brauna, nadrzędnym celem jest obecnie powstrzymanie fali zakażeń wśród starszych uczniów. Szef Urzędu Kanclerskiego opowiada się więc za wprowadzeniem nowych form zdalnego nauczania. Aby zachować zalecany dystans, zajęcia szkolne mogłyby się według niego odbywać na przykład w salach kinowych.

W następnym tygodniu kanclerz Angela Merkel i premierzy landów chcą się porozumieć w sprawie przedłużenia obecnego lockdownu. W mediach czytamy, że w okresie świąt Bożego Narodzenia Niemcy mają się cieszyć względnymi swobodami. Na przełomie roku z kolei, gdy zaczyna się sezon narciarski, restrykcje mogłyby znów zostać zaostrzone.
Relacja Wojciecha Osińskiego (IAR).

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty