Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. pixabay.com / Senlay (CC0 domena publiczna)
Fot. pixabay.com / Senlay (CC0 domena publiczna)
Rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Leszek Gęsiak poinformował, że ze względu na sytuację epidemiczną, tegoroczne wizyty duszpasterskie zostały odwołane, przesunięte na późniejszy czas lub odbędą się w zmienionej formie.
Rzecznik Episkopatu przypomniał, że każdy biskup decyduje o tym, w jakiej formie przeprowadzić tegoroczną "kolędę", w zależności od sytuacji na danym terenie. "W niektórych diecezjach wizyta duszpasterska została odwołana, w innych przeniesiona na późniejszy czas, a w jeszcze innych zamiast tradycyjnych odwiedzin księdza w domach odbędą się Msze św. dla parafian w kościele" - zauważył ks. Leszek Gęsiak.

"Zachęcam do śledzenia komunikatów biskupów i ogłoszeń parafialnych w kościołach i na stronach internetowych parafii, aby być na bieżąco odnośnie wizyty duszpasterskiej w danej diecezji. Nie ma bowiem ogólnopolskich wytycznych w tej kwestii" - podkreślił rzecznik Episkopatu.

Dodał, że dotyczy to również dyspens udzielanych przez księży biskupów od Mszy świętej w Uroczystość Bożego Narodzenia. „Jeśli chodzi o dyspensy od uczestnictwa w Eucharystii w niedziele i święta to również należy śledzić komunikaty poszczególnych ordynariuszy, którzy będą informować wiernych o takiej możliwości na terenie swojej diecezji” - powiedział ks. Leszek Gęsiak.

W ostatnich dniach komunikaty o odwołaniu tradycyjnej "kolędy" wydali biskupi diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej, legnickiej i legnickiej.
Rzecznik Episkopatu przypomniał, że każdy biskup decyduje o tym, w jakiej formie przeprowadzić tegoroczną „kolędę”, w zależności od sytuacji na danym terenie.
Relacja Tomasza Zielenkiewicza (IAR).

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty