Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
Reklama
Zobacz
Autopromocja
Zobacz
Reklama
Zobacz
Reklama
Zobacz

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak powiedział, że Wojsko Polskie jest gotowe do włączenia się w proces szczepień przeciwko koronawirusowi. Dziś rząd ma przedstawić szczegółowy projekt Narodowej Strategii Szczepień.
Mariusz Błaszczak podkreślił na antenie Programu 1 Polskiego Radia, że ważne jest, by po służbie zdrowia przeciwko koronawirusowi zaszczepieni zostali wszyscy, którzy walczą z epidemią. Przypomniał, że codziennie około 10 tysięcy żołnierzy jest zaangażowanych w przeciwdziałanie rozprzestrzenianiu się Covid-19, a kolejne 10 tysięcy jest w gotowości.

Szef MON powiedział, że wojsko podejmuje szereg działań, które można określić słowem wsparcie i zapewnił, że nie inaczej będzie w przypadku szczepień. "Żołnierze są gotowi do podejmowania nowych zadań. Wojsko Polskie jest gotowe, żeby w procesie szczepień wspierać instytucje do tego powołane" - podkreślił gość Sygnałów Dnia.

Dokument Narodowej Strategii Szczepień będzie określał zasady organizacji szczepień. W ostatnim czasie pracowała nad nim Rada Medyczna przy premierze. Projekt ma być skonsultowany między innymi ze środowiskiem medycznym oraz z samorządami.

Ogólne zasady Narodowej Strategii Szczepień zostały przedstawione w ubiegłym tygodniu. Szczepienia w Polsce będą darmowe i dobrowolne. Mają być dostępne w każdej gminie. Obecnie Narodowy Fundusz Zdrowia prowadzi nabór zespołów szczepieniowych.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Reklama
Zobacz
Autopromocja
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty