Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. pixabay.com / torstensimon (CC0 domena publiczna)
Fot. pixabay.com / torstensimon (CC0 domena publiczna)
W środę rząd przedstawi kalendarz szczepień na COVID-19 do końca marca. Dowiemy się z niego, ile szczepionek trafi do Polski w tym czasie oraz ile osób zostanie zaszczepionych w kolejnych tygodniach.
Szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk w Polskim Radiu 24 przypomniał, że 25 stycznia rozpoczynają się w Polsce szczepienia kolejnej grupy osób. Wskazał, że w kalendarzu proces szczepień został rozpisany do końca pierwszego kwartału tego roku.

Z kalendarza - jak mówił minister - dowiemy się, ile osób zostanie w sumie zaszczepionych do końca marca oraz ile osób tygodniowo otrzyma szczepionkę. Minister przypomniał, że od 25 stycznia w Polsce zacznie działać ponad 6 tysięcy punktów szczepień i zastrzegł, że kalendarz nie będzie wskazywał konkretnych punktów szczepień, tylko będzie przewidywał liczbę szczepień w skali całego kraju.

Dotychczas w Polsce na COVID-19 zaszczepiło się przeszło 300 tysięcy osób. Minister Dworczyk podkreślił, że pod względem liczby zaszczepionych Polska znajduje się na czwartym miejscu w Unii Europejskiej.
Z kalendarza - jak mówił minister - dowiemy się, ile osób zostanie w sumie zaszczepionych do końca marca oraz ile osób tygodniowo otrzyma szczepionkę.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty