Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin/Archiwum]
Senat przyjął z poprawkami nowelizację ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z Covid-19 i innymi chorobami zakaźnymi oraz wynikającymi z nich sytuacjami kryzysowymi.
Za przyjęciem ustawy w całości zagłosowało wszystkich 100 senatorów.
Zgodnie z ustawą, pracodawca prowadzący zakład aktywności zawodowej, który odnotuje spadek przychodów z działalności gospodarczej, będzie mógł otrzymać refundację kosztów wynagrodzenia niepełnosprawnego pracownika oraz należnych składek i podatków.

Ustawa doprecyzowuje sposób obliczania przez pracodawcę proporcji liczby dni przestoju oraz spadku przychodu z działalności wytwórczej lub usługowej oraz wprowadza zmiany w katalogu dokumentów potwierdzających spadek przychodów z działalności wytwórczej lub usługowej. Ponadto ustawa wydłuża termin składania przez pracodawcę wniosku o rekompensatę kosztów płacy do 2 miesięcy, licząc od końca miesiąca, którego dotyczy wniosek.

Osoby prowadzące placówki pieczy zastępczej będą zobowiązane do informowania personelu o aktualnym stanie prawnym oraz czuwać nad zaopatrzeniem go w środki ochrony osobistej.

Ustawa przewiduje świadczenia integracyjne dla uczestników centrów integracji społecznej na kwarantannie lub izolowanych w domach.

Nowelizacja umożliwia płacenie bonem turystycznym za jednodniowe imprezy turystyczne - bez noclegu.

Przewoźnicy przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej otrzymają wsparcie za miesiące, w których obowiązują ograniczenia w przemieszczaniu się środkami publicznego transportu zbiorowego.

Nowelizacja była projektem rządowym. W związku z wprowadzeniem poprawek przez Senat ustawa wróci teraz do Sejmu.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty