Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Michał Dworczyk. https://pl.wikipedia.org/wiki/Micha%C5%82_Dworczyk
Michał Dworczyk. https://pl.wikipedia.org/wiki/Micha%C5%82_Dworczyk
Do końca pierwszego kwartału do Polski trafi ponad 6 milionów dawek szczepionek dwóch producentów: firm Pfizer i Moderna - poinformował Szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk.
Pozwoli to na zaszczepienie 3 milionów osób. Do tej pory w Polsce zaszczepiono prawie 340 tys. osób. Seniorzy po 80. roku życia będą mogli zarejestrować się na szczepienia
od piątku.

25 stycznia, kiedy rozpoczną się szczepienia osób w wieku 70+, dziesięciokrotnie zwiększy się liczba punktów szczepień na COVID-19 - zapowiedział Michał Dworczyk, który jest także pełnomocnikiem rządu do spraw Narodowego Programu Szczepień.

Przypomniał, że szczepienie tzw. grupy "zero" prowadzi ponad 500 szpitali węzłowych. Dodał, że zwiększenie liczby punktów szczepień będzie wyzwaniem organizacyjnym.

Sczepienia seniorów w wieku 70 lat i starszych będzie prowadzić prawie 6 tysięcy punktów.
Osoby, które skończyły 80 lat - będą mogły się rejestrować na szczepienie od 15 stycznia,
a osoby powyżej 70. roku życia od 22 stycznia.

Nauczyciele będą szczepieni przeciw COVID-19, jako bardzo ważna grupa zawodowa, gdy tylko do Polski dotrze więcej dawek szczepionek - powiedział szef Kancelarii Premiera. Przypominał, że nauczyciele znajdują się w "grupie pierwszej".

Od poniedziałku uczniowie z klas 1-3 szkół podstawowych wracają do tradycyjnego, stacjonarnego nauczania.
Michał Dworczyk przypomniał, że szczepienie tzw. grupy "zero" prowadzi ponad 500 szpitali węzłowych. Dodał, że zwiększenie liczby punktów szczepień będzie wyzwaniem organizacyjnym.
Nauczyciele będą szczepieni przeciw COVID-19, jako bardzo ważna grupa zawodowa, gdy tylko do Polski dotrze więcej dawek szczepionek - powiedział szef Kancelarii Premiera.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty