Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Niemieccy eksperci obawiają się rozprzestrzeniania się nowych i groźnych mutacji koronawirusa, które zostały wykryte w ostatnich tygodniach.
Z tego powodu zarówno politycy, jak i lekarze apelują do społeczeństwa, aby w dalszym ciągu ściśle przestrzegali ograniczeń społecznych.

Szef Instytutu Roberta Kocha w Berlinie Lothar Wieler informując w czwartek o ponownie pobitym rekordzie dobowych zgonów w wyniku "COVID-19" i dużej liczbie nowych zakażeń, wezwał obywateli, aby unikali wszelkich podróży i w razie możliwości pracowali w domu.

- W Niemczech medycyna intensywna najprawdopodobniej nie była nigdy tak obciążona, jak obecnie. Możemy dojść do granic możliwości. Proszę, jeżeli to możliwe, zostańcie w domach, pracujcie w domu. Teraz "Home-office" chroni zdrowie nas wszystkich - powiedział Lothar Wieler na konferencji prasowej. W związku z pojawieniem się nowych mutacji koronawirusa już teraz rozpatrywane jest przedłużenie obostrzeń w Niemczech do końca marca tego roku.

W czwartek Instytut Roberta Kocha w Berlinie poinformował o ponad 25164 nowych zakażeniach i 1244 zgonach. Z najnowszych informacji Instytutu Roberta Kocha wynika, że od początku pandemii w Niemczech zostało zakażonych koronawirusem 1 milion 978 tysiące 590 osób.
Relacja Waldemara Maszewskiego.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty