Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. Olaf Nowicki [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Olaf Nowicki [Radio Szczecin/Archiwum]
Lockdown będzie w Niemczech przedłużony do 14 lutego. Obecne ograniczenia zostały utrzymane. Ponadto we wszystkich sklepach i w środkach komunikacji publicznej noszenie maseczek będzie obowiązkowe. Szkoły i przedszkola nadal pozostaną zamknięte.
Angela Merkel poinformowała na konferencji prasowej, że władze federalne i landowe postanowiły zwiększyć obostrzenia i przedłużyć lockdown. Najtrudniej było dojść do porozumienia w sprawie przedłużenia zamknięcia szkół i przedszkoli.

- To była bardzo trudna, ale konieczna decyzja – powiedziała kanclerz. - Musimy się spodziewać, że ludziom teraz będzie ciężko, ale robimy to w ramach koniecznej ostrożności. To dzisiaj wzięliśmy pod uwagę" – dodała Angela Merkel. Rząd, aby jeszcze bardziej chronić osoby chore i starsze wprowadza dla personelu oraz lekarzy w domach opieki obowiązek noszenia maseczek medycznych i nakaz przeprowadzania częstych testów na obecność koronawirusa.

Wszystkie nabożeństwa z udziałem minimum dziesięciu osób w kościołach, synagogach i meczetach, jak również inne spotkania w ramach jakiejkolwiek wspólnoty wyznaniowej będą musiały zostać dwa dni wcześniej zgłoszone do właściwego urzędu administracyjnego.
Relacja Waldemara Maszewskiego.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Archiwum informacji

poniedziałek01wtorek02środa03czwartek04piątek05sobota06niedziela07poniedziałek08wtorek09środa10czwartek11piątek12sobota13niedziela14poniedziałek15wtorek16środa17czwartek18piątek19sobota20niedziela21poniedziałek22wtorek23środa24czwartek25piątek26sobota27niedziela28poniedziałek29wtorek30środa31czwartek01piątek02sobota03niedziela04

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty