Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
W piątek rozpoczęły się zapisy na szczepienia przeciwko koronawirusowi dla osób powyżej 70. roku życia. Zgłosić można się przez telefon, internet albo osobiście - w punkcie szczepień.
"W pierwszej godzinie zarejestrowało się ponad 66 tys. pacjentów 70+. Odnotowujemy bardzo duży ruch na infolinii, która w w szczycie notowała ponad 300 tys. wywołań na minutę" - poinformował rząd na twitterowym koncie informującym o szczepieniach.

Rząd zachęca osoby ,,70+", by zapisywały się przede wszystkim przez infolinię, pod numerem 989. Drugim najwygodniejszym sposobem jest wejście na stronę internetową gov.pl/szczepimysie, samemu albo przy wsparciu osoby bliskiej. Jeśli żadne z tych rozwiązań nie wydaje się nam optymalne, możemy osobiście pójść do punktu szczepień. Niektóre przychodnie mogą same kontaktować się ze swoimi pacjentami.

Polska ma zapewnione dostawy ponad trzech milionów szczepionek do końca marca. Nieco ponad połowa przeznaczona jest dla pracowników służby zdrowia i pensjonariuszy domów pomocy społecznej. Dla osób 70+ na ten moment pozostaje 1,2 mln wolnych terminów. Jeśli konkretne terminy zostaną wyczerpane, osoby rejestrujące się będą mogły zostawić swój numer telefonu - konsultant zadzwoni do nich, gdy zapisy na dany dzień i godzinę znów będą możliwe.

Równocześnie wszyscy dorośli Polacy, niezależnie od wieku, mogą wypełniać na stronie gov.pl formularz i zgłosić chęć zaszczepienia się. Otrzymają wtedy informację, gdy rejestracja dla nich będzie już możliwa.

Przed tygodniem rozpoczęły się zapisy na szczepienia przeciwko koronawirusowi dla osób powyżej 80. roku życia. Z tej grupy na szczepienia zapisało się do tej pory ponad 750 tysięcy osób. Szczepienia seniorów ruszą w poniedziałek.

Równolegle trwają szczepienia pracowników służby zdrowia. Z tak zwanej grupy ,,zero" na szczepienie chętnych jest ponad milion osób.
Relacja Karola Surówki [IAR]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty