Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk przypomniał na konferencji, że transport do punktów szczepień osób niezdolnych do samodzielnego poruszania się jest zapewniany przez samorządy.
W ponad 5 tysiącach punktów jutro w całym kraju rozpoczną się szczepienia seniorów powyżej 70. roku życia.

Minister podkreślił, że "każdej gminie zależy na tym, by ich seniorzy zostali zaszczepieni".

Zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami rząd będzie finansował dowóz osób niepełnosprawnych do szczepień w wysokości 80 procent średnich kosztów dowozu. Michał Dworczyk podkreślił, że za logistykę odpowiadają samorządy.

Minister Dworczyk przekazał również, że wszystkie terminy na szczepienia do końca marca zostały już zarezerwowane. Do końca pierwszego kwartału Polska ma dostać nieco ponad trzy miliony szczepionek, co pokrywa się z liczbą osób już zaszczepionych oraz zapisanych do końca marca.

Można natomiast zgłosić chęć szczepienia. Na stronie pacjent.gov.pl należy wypełnić formularz zgłoszenia chęci zaszczepienia się. Kiedy w najbliższej okolicy zwolni się termin na zabieg, administracja placówki skontaktuje się w celu potwierdzenia wizyty.

Osoby starsze mogą skorzystać Solidarnościowego Korpusu Wsparcia - wolontariusze pomogą wypełnić formularz zgłoszenia chęci zaszczepienia się.
Minister podkreślił, że "każdej gminie zależy na tym, by ich seniorzy zostali zaszczepieni".
Michał Dworczyk podkreślił, że za logistykę odpowiadają samorządy.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty