Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. pixabay.com / Elchinator (CC0 domena publiczna)
Fot. pixabay.com / Elchinator (CC0 domena publiczna)
Od środy na Słowacji zaczyna obowiązywać zakaz wychodzenia z domu bez zaświadczenia o negatywnym wyniku testu na koronawirusa. Wprowadzono od niego kilka wyjątków.
Bez aktualnego testu można wyjść do najbliższego sklepu lub apteki. Można też udać się do lekarza, na szczepienie przeciwko COVID-19 lub test. Zakaz nie dotyczy spacerów z dzieckiem do 3. roku życia lub z psem, w promieniu kilometra od miejsca zamieszkania. Testu nie muszą mieć też osoby, które w ciągu ostatnich trzech miesięcy przebyły COVID-19 lub w ciągu ostatnich dwóch tygodni przyjęły drugą dawkę szczepionki.

Słowacka policja zapowiedziała zaostrzone kontrole. Zaświadczenie o negatywnym wyniku testu jest potrzebne w drodze do pracy, na pocztę lub do banku. Negatywny wynik testu na koronawirusa muszą mieć też osoby spacerujące i uprawiające sport na świeżym powietrzu, z wyjątkiem dzieci do 15. roku życia i seniorów powyżej 65. roku życia.

Do 2 lutego przepisy będą obowiązywać w całym kraju, a w powiatach z największym odsetkiem zakażeń zakaz zostanie przedłużony o 5 dni.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty