Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

Prezydent dodał, że Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych" jest dla niego ważny także dlatego, że reprezentował prezydenta Lecha Kaczyńskiego w pracach nad ustanowieniem tego święta. źródło: https://www.facebook.com/prezydentpl
Prezydent dodał, że Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych" jest dla niego ważny także dlatego, że reprezentował prezydenta Lecha Kaczyńskiego w pracach nad ustanowieniem tego święta. źródło: https://www.facebook.com/prezydentpl
Prezydent Andrzej Duda powiedział, że obchodzony dziś Narodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych" jest ważny dla niego z kilku powodów. Podkreślił, że jest to dzień pamięci o polskiej historii, o której w czasach komunizmu nie było można mówić.
- Cieszę się, że dzięki prezydentowi Lechowi Kaczyńskiemu i działaczom Ligi Republikańskiej przywrócono pamięć o bohaterach, którzy do końca chcieli wolnej i suwerennej Ojczyzny - powiedział Andrzej Duda.

- Gotowi byli rzeczywiście oddać dla Niej życie i wielu to życie oddało, cierpiało, było prześladowanych. Wielu ludziom złamano życie. Ten czas 30 lat wolnej Polski jest dla nich - mam nadzieję - ich wielkim triumfem, to, że dzisiaj Polska się rozwija jako państwo niepodległe, suwerenne. No i to, że oddajemy im cześć - zaznaczył prezydent.

Prezydent dodał, że Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych" jest dla niego ważny także dlatego, że reprezentował prezydenta Lecha Kaczyńskiego w pracach nad ustanowieniem tego święta.

Prezydent Andrzej Duda odwiedził dziś willę "Jasny Dom" w warszawskich Włochach. W latach 40. była ona siedzibą Głównego Zarządu Informacji Wojska Polskiego, którego funkcjonariusze walczyli z podziemiem.

Prezydent złożył wieniec przed znajdującą się na ścianie willi tablicą, upamiętniającą ofiary komunistycznego terroru.


- Gotowi byli rzeczywiście oddać dla Niej życie i wielu to życie oddało, cierpiało, było prześladowanych. Wielu ludziom złamano życie. Ten czas 30 lat wolnej Polski jest dla nich - mam nadzieję - ich wielkim triumfem, to, że dzisiaj Polska się rozwija jako państwo niepodległe, suwerenne. No i to, że oddajemy im cześć - zaznaczył prezydent.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty