Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Biały Dom w Waszyngtonie. Fot. pixabay.com / Pexels (CC0 Public Domain)
Biały Dom w Waszyngtonie. Fot. pixabay.com / Pexels (CC0 Public Domain)
Biały Dom przygotowuje kolejne sankcje wobec Rosji w związku z próbą otrucia opozycjonisty Aleksieja Nawalnego.
Zapowiedział to w wywiadzie dla telewizji CNN doradca prezydenta Joe Bidena do spraw bezpieczeństwa narodowego Jake Sullivan. Nie wiadomo kiedy nowe sankcje zostaną ogłoszone.

Podczas programu CNN "State of The Union" Jake Sullivan przypomniał, że Stany Zjednoczone nałożyły na wcześniej na Rosję sankcje w związku z otruciem Nawalnego. "Przygotowujemy kolejny pakiet sankcji w związku z ta sprawą" - powiedział Sullivan i dodał, że rząd Joe Bidena zastosował też wobec Moskwy sankcje za atak hackerski Solarwinds, ingerencję w wybory i inne agresywne działania. Pytany kiedy nowe sankcje zostaną ogłoszone Sullivan powiedział: „Zostaną wprowadzone gdy opracujemy listę właściwych podmiotów”.

Z kolei pytany o zawieszenie sankcji wobec Nord Stream 2 Sullivan argumentował, że w tej sprawie zaszło nieporozumienie. Doradca prezydenta USA powiedział, że Joe Biden nałożył sankcje na wiele rosyjskich podmiotów, ale zawiesił ich wprowadzenie wobec mającej siedzibę w Szwajcarii firmy Nord Stream 2 AG i jej prezesa. Sullivan dodał, że amerykański prezydent będzie kontynuował sankcje wobec rosyjskich podmiotów zaangażowanych w budowę Nord Stream 2.
Relacja Marka Wałkuskiego [IAR]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty