Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Marek Sawicki. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Marek Sawicki. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Poseł PSL Marek Sawicki powiedział, że powrót Donalda Tuska do polskiej polityki podsycił na nowo konflikt między Prawem i Sprawiedliwością a Platformą Obywatelską. Sawicki dodał, że należy ten konflikt przeczekać i robić swoje.
- Spór do niczego dobrego nie prowadzi, więc ja jestem zwolennikiem tego, żeby dogadywać się wokół konkretnych, ważnych spraw dla Polaków i równego dystansu. Zarówno do Platformy Obywatelskiej, jak i do Prawa i Sprawiedliwości. Po to zaczęliśmy w 2018, 2019 roku budować koalicję Polską, żeby dać Polakom możliwość innego patrzenia w politykę, nie przez pryzmat sporu a przez pryzmat spraw, które możemy wspólnie rozwiązać - mówi Sawicki.

Na początku lipca Borys Budka zrezygnował z funkcji przewodniczącego PO, a Rada Krajowa wybrała Donalda Tuska na wiceprzewodniczącego tej partii. Jako najstarszy wiceprzewodniczący Donald Tusk został jednocześnie pełniącym obowiązki szefa PO.
Poseł PSL Marek Sawicki powiedział, że powrót Donalda Tuska do polskiej polityki podsycił na nowo konflikt między Prawem i Sprawiedliwością a Platformą Obywatelską.

Dodaj komentarz 5 komentarzy

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty