Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. pixabay.com / Free-Photos (CC0 domena publiczna)
Fot. pixabay.com / Free-Photos (CC0 domena publiczna)
Od prawie dwóch tygodni liczba nowych zakażeń Covid-19 w Korei Południowej przekracza tysiąc przypadków dziennie.
Władze alarmują, że w przypadku ponad 30% z nich nie udaje się ustalić źródła zakażeń, a u coraz większej liczby pacjentów stwierdza się wariant delta patogenu. Od poniedziałku w całej Korei Południowej zabronione są zgromadzenia więcej niż 4 osób.

Korea Południowa poinformowała o kolejnych 1208 zakażeniach Covid-19. To największa liczba zakażeń odnotowanych w tym kraju w niedzielę, od początku pandemii. W weekend zwyczajowo przeprowadza się bowiem mniejszą liczbę testów. Jednym z głównych źródeł zakażeń jest Seul i przylegające do niego mniejsze aglomeracje. Tam obowiązuje zakaz zgromadzeń powyżej dwóch osób po godzinie 18, a restauracje, kawiarnie i bary czynne są do 22.

W Korei Południowej co najmniej jedną dawkę szczepionki podano 31% społeczeństwa. W pełni zaszczepionych jest jednak zaledwie 6,5 mln z ponad 51 mln obywateli tego kraju. Dziś rozpoczynają się powszechne szczepienia uczniów ostatnich klas szkół średnich i nauczycieli. W całym kraju obowiązują nakaz noszenia maseczek i zasady dystansu społecznego.
Relacja Tomasza Sajewicza [IAR]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty