Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Szacuje się, że łączna liczba szczepionek RNA wyprodukowanych w 2021 roku przez konkurentów Sanofi sięgnie ponad 12 miliardów. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Szacuje się, że łączna liczba szczepionek RNA wyprodukowanych w 2021 roku przez konkurentów Sanofi sięgnie ponad 12 miliardów. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Koncern farmaceutyczny Sanofi zrezygnował z prac nad szczepionką przeciwko Covid-19 opartą na technologii RNA. Do tej pory zapewniano, że szczepionka Sanofi wejdzie do użytku przed końcem roku. Francuska firma uznała jednak, że preparat trafiłby na rynek zbyt późno.
Firma Sanofi poinformowała w komunikacie, że zrezygnowała z produkcji szczepionki RNA mimo dobrych wyników pierwszej i drugiej fazy testów. Skuteczność preparatu wynosiła ponad 90 procent i nie stwierdzono żadnych efektów ubocznych.

Koncern nie zdecydował się jednak na rozpoczęcie ostatniej fazy testów.

- Nie ma zapotrzebowania na kolejną szczepionkę przeciwko Covid-19 - tłumaczyło Sanofi w oświadczeniu.

Francuski koncern uznał, że jego preparat trafiłby na rynek dopiero za kilka miesięcy i nie byłby w stanie konkurować ze szczepionkami innych firm. Szacuje się, że łączna liczba szczepionek RNA wyprodukowanych w 2021 roku przez konkurentów Sanofi sięgnie ponad 12 miliardów.

Jednocześnie francuski koncern będzie kontynuował prace nad inną szczepionką przeciwko koronawirusowi wykorzystującą technologię rekombinowanego białka. Wyniki ostatniej fazy testów tego preparatu poznamy przed końcem roku.
Relacja Stefana Foltzera (IAR)

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty