Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. pixabay.com / Elchinator (CC0 domena publiczna)
Fot. pixabay.com / Elchinator (CC0 domena publiczna)
Pogarsza się sytuacja epidemiczna w Wielkiej Brytanii i Rosji. Oba kraje notują rekordowo wysokie liczby zakażeń lub zgonów spowodowanych przez COVID-19.
Na Wyspach Brytyjskich każdego dnia dochodzi do co najmniej 45 tysięcy nowych zakażeń. To najwięcej od połowy lipca. Z kolei w Rosji zarówno w sobotę, jak i w niedzielę, na COVID-19 zmarło około tysiąca osób. To najwyższa liczba dziennych zgonów w tym kraju od początku pandemii. Wcześniej Światowa Organizacja Zdrowia informowała, że sytuacja wirusowa na świecie systematycznie się poprawia, z wyłączeniem niektórych krajów europejskich.

W australijskim Sydney, gdzie niedawno zakończono lockdown, po raz pierwszy od miesięcy do szkół wróciły dzieci. Pobliskie Melbourne, które w sumie jest w zamknięciu ponad osiem miesięcy, ma także wkrótce znieść część obostrzeń.

W Auckland, największym mieście Nowej Zelandii, lockdown zostanie przedłużony o kolejne dwa tygodnie.

Na całym świecie na COVID-19 zmarło dotąd 4 miliony 900 tysięcy osób, a łączna liczba zakażeń to 240 milionów. Takie dane podają naukowcy z amerykańskiego Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa, którzy zajmują się monitorowaniem pandemii.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty