Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Moskwa. Fot. pixabay.com / rperucho (CC0 domena publiczna)
Moskwa. Fot. pixabay.com / rperucho (CC0 domena publiczna)
W Rosji jest coraz trudniejsza sytuacja epidemiczna. Minionej doby służby sanitarne zarejestrowały ponad 36 tysięcy nowych przypadków zakażenia koronawirusem.
W tym czasie lekarze stwierdzili 1036 zgonów pacjentów chorych na Covid-19. W środę prezydent Rosji podjął decyzję o wprowadzeniu nowych ograniczeń, które mają pomóc powstrzymać rozprzestrzenianie patogenu.

W Rosji od połowy października gwałtownie rośnie zarówno liczba osób zakażonych koronawirusem, jak i liczba zgonów pacjentów chorych na Covid-19. Lekarze alarmują, że trudna sytuacja jest spowodowana zbyt małą liczbą osób zaszczepionych, a także łamaniem przez Rosjan zasad bezpieczeństwa sanitarnego.

W związku z gwałtownym wzrostem liczby nowych przypadków zakażenia koronawirusem prezydent Władimir Putin ogłosił od 30 października do 7 listopada dni wolne od pracy, a Mer Moskwy Siergiej Sobianin polecił seniorom i przewlekle chorym pozostawanie w samoizolacji.

Władze stolicy rozważają również ogłoszenie krótkoterminowego zamknięcia centrów handlowych, zakładów usługowych, urzędów, kin i sal koncertowych.
Relacja Macieja Jastrzębskiego (IAR)

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty