Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. twitter.com/MON_GOV_PL
Fot. twitter.com/MON_GOV_PL
To co robi reżim Łukaszenki na granicy musi mieć poparcie Rosji - mówił w kwaterze głównej NATO w Brukseli minister obrony Mariusz Błaszczak.
Na spotkaniu szefów resortów obrony państw Sojuszu Północnoatlantyckiego polski minister przedstawił informację o sytuacji na granicy i przepychaniu nielegalnych migrantów przez białoruski reżim. Po spotkaniu relacjonował w rozmowie z dziennikarzami, że jest duże zrozumienie w NATO dla wyzwań, z którymi zmagają się Polska, Litwa i Łotwa walcząc z atakiem hybrydowym.

- Jest też rodzaj poparcia ze strony sojuszników, choć my podkreślamy, że potencjał Polski jest na tyle duży, że dajemy sobie radę z tym wyzwaniem. Natomiast ważna jest jednomyślność i solidarność państw Sojuszu Północnoatlantyckiego i takie słowa usłyszałem - powiedział minister obrony.

Mariusz Błaszczak poinformował NATO-wskich ministrów, jak Polska przeciwdziała kryzysowi migracyjnemu. Szef MON mówił też o rozwijaniu zdolności obronnych Wojska Polskiego oraz inwestowaniu w obronność. Polska jest w grupie 10 krajów Sojuszu z 30, które przeznaczają na obronność wymagane 2 procent PKB.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty