Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Praga. Fot. www.pixabay.com/photo-2806878 (domena publiczna)
Praga. Fot. www.pixabay.com/photo-2806878 (domena publiczna)
W ostatnich dniach w Czechach wzrosło zainteresowanie szczepieniami przeciwko COVID-19.
Według czeskiego ministerstwa zdrowia, wynika to między innymi z ogłoszonych w tym tygodniu nowych obostrzeń sanitarnych.

W piątek ponad 9 tysięcy osób w Czechach przyjęło pierwszą dawkę szczepionki, a łącznie podano prawie 30 tysięcy dawek. To najwięcej od końca sierpnia. Przed punktami, w których można zaszczepić się bez konieczności wcześniejszej rejestracji ustawiły się długie kolejki chętnych. Tak jest na przykład w jednym z praskich centrów handlowych, gdzie do południa zaszczepiono ponad 250 osób. Wzrosła też liczba rejestrujących się na szczepienie przez internet.

Według czeskiego ministerstwa zdrowia, jednym z powodów większego zainteresowania szczepieniami jest obawa przed ponownie nasilającą się pandemią i ciężkim przebiegiem choroby. Innym z przytaczanych argumentów jest zaostrzenie restrykcji sanitarnych. Od listopada znacznie ograniczony zostanie dostęp do bezpłatnych testów na koronawirusa. Oprócz tego zostanie skrócony okres ważności negatywnego wyniku testu, a obsługa lokali gastronomicznych będzie miała obowiązek kontrolowania certyfikatów covidowych.
Relacja Wojciecha Stobby (IAR).

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty