Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

źródło: pixabay.com/pl/3036184/domena publiczna
źródło: pixabay.com/pl/3036184/domena publiczna
Eksperci doradzający rządowi w Belgii opowiedzieli się za obowiązkowymi szczepieniami przeciw Covid-19. Ostatnie zdanie w tej sprawie należeć będzie do polityków.
Grupa psychologów, która przesłała swoją sugestię rządzącym, napisała, że wprowadzenie obowiązkowych szczepień będzie miało więcej plusów, niż minusów. Za takim rozwiązaniem opowiedziała się także część belgijskich wirusologów.

Dyskusja dotycząca obowiązkowych szczepień trwa w Belgii od kilku miesięcy. Minister zdrowia Frank Vandenbroucke uważa, że już dłużej czekać nie można i wezwał do pilnej i pogłębionej dyskusji na ten temat. Sprawą ma się zająć wkrótce parlamentarna komisja zdrowia, która przeprowadzi wysłuchanie.

Jeśli chodzi o sytuację epidemiczną w Belgii, to średnia dobowa liczba zakażeń przekroczyła ostatnio 22 tysiące, liczba dobowych przyjęć do szpitali wzrosła do 180 i obecnie na oddziałach leży ponad 2 tysiące pacjentów z Covid-19.

Wirusolodzy przewidują, że do końca tego miesiąca dzienna liczba hospitalizacji wzrośnie do 400, a liczba zakażeń na przełomie stycznia i lutego przekroczy 100 tysięcy.
Relacja Beaty Płomeckiej [IAR]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty