Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Policjanci ustalili, że połączenia do pokrzywdzonych wykonywane były z Łodzi z mieszkania przy Tymienieckiego. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Policjanci ustalili, że połączenia do pokrzywdzonych wykonywane były z Łodzi z mieszkania przy Tymienieckiego. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Łódzki sąd aresztował trzy osoby podejrzane o oszustwa metodą „leczenia na COVID-19”.
45-letnia obywatelka Niemiec i dwóch mężczyzn w wieku 42 i 47 lat usłyszeli zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej i usiłowania wyłudzenia pieniędzy na łączną kwotę 300 tysięcy euro.

Śledztwo w tej sprawie prowadziła Prokuratura Okręgowa w Łodzi przy pomocy policjantów z Łodzi, Niemiec i Europolu - mówi prokurator Krzysztof Kopania. - Ustalono, że podejrzani nawiązywali kontakt telefoniczny z pokrzywdzonymi zamieszkałymi na terenie Niemiec i podając się za pracowników służby zdrowia, informowali o zakażeniu członków ich rodzin wirusem SARS CoV-2. Przekonywali przy tym pokrzywdzonych o konieczności przekazania pieniędzy w związku z potrzebą pokrycia wydatków na przeprowadzenie kuracji wiążącej się z dużymi nakładami finansowymi. Niejednokrotnie sprowadzeniem leków z zagranicy.

Policjanci ustalili, że połączenia do pokrzywdzonych wykonywane były z Łodzi z mieszkania przy Tymienieckiego. Na miejscu zatrzymano trzy osoby, a podczas przeszukania ujawniono kilka stanowisk komputerowych z aplikacjami zawierającymi dane osobowe i numery telefonów mieszkańców Niemiec. Zabezpieczono kilkadziesiąt telefonów komórkowych, kart SIM, a także pieniądze i sporo złota.

Postępowanie w tej sprawie ma charakter rozwojowy. Zatrzymanym grożą kary do 12 lat więzienia.
Śledztwo w tej sprawie prowadziła Prokuratura Okręgowa w Łodzi przy pomocy policjantów z Łodzi, Niemiec i Europolu - mówi prokurator Krzysztof Kopania.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty