Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. twitter.com/MZ_GOV_PL
Fot. twitter.com/MZ_GOV_PL
Minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował, że jeżeli w poniedziałek będzie pozytywna decyzja Europejskiej Agencji Leków (EMA), to w przyszłym tygodniu będą wystawiane skierowania na trzecią dawkę szczepienia przeciwko COVID-19 dla dzieci. Szczepione trzecią dawką będą osoby w wieku 16-17 i 11-15 lat.
Minister Adam Niedzielski zapewnił, że natychmiast po decyzji Agencji program szczepień dla dzieci i młodzieży zostanie uruchomiony.

- Posiedzenie odnoście pierwszej grupy jest zaplanowane na poniedziałek, odnośnie drugiej - na czwartek. Jeżeli będą pozytywne decyzje EMA, to my nie będziemy nawet czekali na potwierdzenie Komisji Europejskiej, tylko odpowiednio we wtorek i w piątek zaczniemy wystawiać skierowania. Ich wystawienie w gruncie rzeczy oznacza, że każdy z państwa może swoje dziecko zapisać na odpowiednie szczepienie - mówił minister.

Według przepisów przyjętych w grudniu przez Komisję Europejską, po szczepieniu podstawowym certyfikat COVID będzie ważny przez 9 miesięcy do celów podróży wewnątrz UE, a nie, jak obecnie, przez rok. Do przedłużenia ważności dokumentu będzie wymagana dawka przypominająca. Nowe przepisy będą obowiązywać w Unii Europejskiej od 1 lutego.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty