Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. pixabay.com / Tumisu (CC0 domena publiczna)
Fot. pixabay.com / Tumisu (CC0 domena publiczna)
Premier Mateusz Morawiecki powiedział, ze rozwiązania prawne dotyczące walki z pandemią nie powinny budzić obaw ze strony różnych grup społeczeństwa.
Odnosząc się do projektu ustawy w tej sprawie, która będzie procedowana w Sejmie, przypomniał, że część osób popiera obowiązek szczepień, a część nie chce przyjmować preparatu.

Szef polskiego rządu podczas konferencji prasowej stwierdził, że rząd "idzie drogą środka": - Drogą środka, to znaczy staramy się wypracować rozwiązania, żeby pracodawca mógł mieć prawo domagać się na przykład aktualnych testów. Nawet poprzednia ustawa, która dawała pracodawcom prawo domagania się świadectwa szczepienia, certyfikatu covidowego została uznana przez znaczącą część społeczeństwa za zbyt radykalną. Myślę, że tego będą dotyczyć dziś dyskusje w Parlamencie, aby wypracować na tym etapie możliwie najlepsze rozwiązanie.

Dziś sejmowa komisja zdrowia ma wrócić do pracy nad nową ustawą covidową. Wprowadza ona m.in. możliwość weryfikowania wyników testów covidowych przez pracodawców.
Szef polskiego rządu podczas konferencji prasowej stwierdził, że rząd "idzie drogą środka".

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty