Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. pixabay.com / EvgeniT (CC0 domena publiczna)
Fot. pixabay.com / EvgeniT (CC0 domena publiczna)
Trwa ofensywa Rosjan w Siewierodoniecku i w kierunku pobliskiego Lisiczańska. Rosjanie zajmują kolejne miejscowości. Część szturmów rosyjskiej armii jest odpierana przez Ukraińców.
Ukraiński Sztab Generalny w porannym raporcie informuje, że Rosjanie próbują przejąć pełną kontrolę nad Siewierodonieckiem i blokować miejscowości Boriwskie i Woronowe na południowy wschód od miasta. We wtorek miejscowe władze podały, że rosyjska armia przejęła kontrolę nad miejscowością Toszkiwka, również na południe od Siewierodoniecka i Lisiczańska.

W ocenie amerykańskiego Instytutu Badań nad Wojną Rosjanie osiągają sukcesy w ofensywie z południa w kierunku Lisiczańska i najprawdopodobniej walki tam przyjmą tam postać przedłużającej się blokady, tak jak to miało miejsce w Mariupolu.

Według ukraińskiego Sztabu Generalnego armia odparła szturmy m.in. na pograniczu obwodów charkowskiego i donieckiego w kierunku Słowiańska, ale też w kierunku miejscowości Myroniwka-Semihirja w obwodzie donieckim. Rosjanie ostrzeliwują pozycje ukraińskiej armii w obwodach charkowskim i na południowym odcinku frontu w obwodach chersońskim i zaporoskim.

Minionej doby ukraińskie siły zniszczyły rosyjski sprzęt wojskowy na zajętej przez Rosjan Wyspie Wężowej na Morzu Czarnym.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Archiwum informacji

poniedziałek27wtorek28środa29czwartek30piątek01sobota02niedziela03poniedziałek04wtorek05środa06czwartek07piątek08sobota09niedziela10poniedziałek11wtorek12środa13czwartek14piątek15sobota16niedziela17poniedziałek18wtorek19środa20czwartek21piątek22sobota23niedziela24poniedziałek25wtorek26środa27czwartek28piątek29sobota30niedziela31

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty