Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. pixabay.com / Tumisu (CC0 domena publiczna)
Fot. pixabay.com / Tumisu (CC0 domena publiczna)
Francuskie władze ostrzegają przed nawrotem pandemii. W ostatnich dniach we Francji odnotowano duży wzrost liczby zakażeń, związany z rozprzestrzenianiem się podwariantów BA.2 i BA.4 wariantu Omikron.
Rząd zapowiada zaostrzenie restrykcji sanitarnych, aby zahamować nową falę pandemii.

Francuski rząd poinformował, że projekt ustawy zaostrzający restrykcje sanitarne zostanie przedstawiony na przyszłym posiedzeniu Rady Ministrów. Według medialnych doniesień władze chcą przywrócić obowiązek noszenia maseczek ochronnych w środkach transportu zbiorowego i w niektórych ogólnodostępnych miejscach. Obecnie nakaz zasłaniania twarzy obowiązuje tylko w placówkach medycznych.

O potrzebie przywrócenia obostrzeń mówił we wczorajszym orędziu do narodu prezydent Francji Emmanuel Macron. Szef państwa stwierdził, że parlament musi przegłosować ustawę wprowadzającą "w trybie pilnym przepisy związane z pandemią".

Zdaniem ekspertów, Francja mierzy się obecnie z początkiem siódmej fali koronawirusa. Służby sanitarne odnotowały wczoraj ponad 75 tysięcy zakażeń. To trzy raz więcej niż na początku miesiąca.

Władze obawiają się, fala zakażeń spowoduje duże obciążenie szpitali, które borykają się od wielu miesięcy z kryzysem związanym z brakiem personelu i środków finansowych.
Relacja Stefana Foltzera [IAR]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Archiwum informacji

poniedziałek27wtorek28środa29czwartek30piątek01sobota02niedziela03poniedziałek04wtorek05środa06czwartek07piątek08sobota09niedziela10poniedziałek11wtorek12środa13czwartek14piątek15sobota16niedziela17poniedziałek18wtorek19środa20czwartek21piątek22sobota23niedziela24poniedziałek25wtorek26środa27czwartek28piątek29sobota30niedziela31

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty