Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Sejm. Fot. facebook.com/KancelariaSejmu/
Sejm. Fot. facebook.com/KancelariaSejmu/
Piątek to trzeci dzień posiedzenia Sejmu. Posłowie będą głosować między innymi nad rządowym projektem ustawy o dodatku węglowym. Przepisy zakładają wypłatę 3 tysięcy złotych dla gospodarstw domowych, których głównym źródłem ogrzewania jest węgiel, brykiet lub pelet węglowy.
Dostanie go każde gospodarstwo domowe, które jest zarejestrowane w Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków. Środki finansowe będzie można otrzymać za pośrednictwem gmin.

Odbędzie się też trzecie czytanie rządowego projektu nowelizacji ustawy o kredycie hipotecznym oraz nadzorze nad pośrednikami kredytu hipotecznego i agentami. Zakłada on, że banki będą musiały zwrócić koszt zabezpieczenia, które pobierają od klientów do czasu dokonania wpisu hipoteki.

Sejm będzie też głosował nad rządowym projektem nowelizacji niektórych ustaw w celu wzmocnienia bezpieczeństwa gazowego państwa w związku z sytuacją na rynku gazu. Zgodnie z nim, do końca 2027 roku ma być przedłużony obowiązek zatwierdzania przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki taryf na sprzedaż gazu do odbiorców domowych i strategicznych instytucji pożytku publicznego.

Izba ma też głosować nad projektem zmian w Regulaminie Sejmu. Przewiduje on możliwość wprowadzanie zdalnej pracy posłów w razie stanu zagrożenia epidemicznego, a nie tylko w czasie stanu epidemii. Zmiany przygotowało Prezydium Sejmu.
Posłowie wybrać kandydatów do Rady Mediów Narodowych na kolejną kadencję. Sejm wysłucha też informacji z ubiegłorocznej działalności Rady Mediów Narodowych oraz Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.

Posiedzenie Sejmu będzie kontynuowane 5 sierpnia. Izba zajmie się poprawkami Senatu do szeregu ustaw, między innymi o Rządowym Funduszu Rozwoju Dróg i o obronie ojczyzny.
Relacja Małgorzaty Naukowicz (IAR)

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Archiwum informacji

poniedziałek01wtorek02środa03czwartek04piątek05sobota06niedziela07poniedziałek08wtorek09środa10czwartek11piątek12sobota13niedziela14poniedziałek15wtorek16środa17czwartek18piątek19sobota20niedziela21poniedziałek22wtorek23środa24czwartek25piątek26sobota27niedziela28poniedziałek29wtorek30środa31czwartek01piątek02sobota03niedziela04

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty