Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

Fot. pixabay.com / robertwaghorn (CC0 domena publiczna)
Fot. pixabay.com / robertwaghorn (CC0 domena publiczna)
Rosyjskie wojsko ostrzelało Zaporoską Elektrownię Jądrową. Obiekt znajduje się w okupowanym przez Rosjan mieście Enerhodar. Istnieje niebezpieczeństwo radioaktywnego wycieku.
Ostrzał został dokonany za pomocą wieloprowadnicowych wyrzutni rakiet. Pociski spadły w pobliżu bloku energetycznego i reaktora. Jak informuje ukraiński państwowy koncern Enerhoatom - uszkodzona została stacja azotowo-tlenowa. Jak czytamy w komunikacie - powstało ryzyko wycieku wodoru, a także uwolnienia substancji radioaktywnych. Istnieje też zagrożenie pożarowe.

Z terenu elektrowni przed ostrzałem wyjechać mieli przebywający tam przedstawiciele rosyjskiego Rosatomu. Jednocześnie w obiekcie pozostaje ukraiński personel elektrowni, który kontynuuje prace w celu zapewnienia bezpieczeństwa.

Rosjanie zajęli elektrownię 4 marca. Również wówczas dokonali ataku na obiekt, co spowodowało pożar, który udało się ugasić.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

Posłuchaj najnowszych Wiadomości Radia Szczecin

Archiwum informacji

poniedziałek23wtorek24środa25czwartek26piątek27sobota28niedziela01poniedziałek02wtorek03środa04czwartek05piątek06sobota07niedziela08poniedziałek09wtorek10środa11czwartek12piątek13sobota14niedziela15poniedziałek16wtorek17środa18czwartek19piątek20sobota21niedziela22poniedziałek23wtorek24środa25czwartek26piątek27sobota28niedziela29poniedziałek30wtorek31środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty