Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. Olaf Nowicki [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Olaf Nowicki [Radio Szczecin/Archiwum]
W przeddzień święta Wojska Polskiego i 102 rocznicy Bitwy Warszawskiej wicepremier, szef MON Mariusz Błaszczak wręczył żołnierzom wyróżnienia i medale - Siły Zbrojne w Służbie Ojczyzny oraz Za Zasługi dla Obronności Kraju. Przed siedzibą resoru obrony, jak co roku, spotykając się z żołnierzami, minister Błaszczak dziękował im za ich codzienną służbę.
Wicepremier podkreślił, że dzięki wojsku polskiemu Ojczyzna jest bezpieczna.

"Nasze wysiłki, kierownictwa Obrony Narodowej zmierzają do tego, żeby Wojsko Polskie było liczniejsze, żeby Wojsko Polskie było wyposażone w nowoczesną broń, konsekwentnie jest o robione, organizowane są i powoływane do życia nowe jednostki wojskowe - nie tak było do roku 2015. Do tego roku jednostki wojskowe były likwidowane - teraz jednostki wojskowe są powoływane do życia. Wszystko to służy temu, żeby Polska była bezpieczna. I dzięki waszej codziennej służbie Polska jest bezpieczna." - mówił wicepremier Błaszczak.

Minister Obrony Narodowej honorując żołnierzy powiedział, że odznaczył żołnierzy, którzy swoją służbą wyróżniali się podczas ostatniego czasu.

"Ich postawa jest w prostej linii tożsama, z postawą naszych przodków, którzy 102 lata temu obronili odradzającą się Polskę" - dodawał. "Ta postawa, to dziedzictwo, z którego jesteśmy dumni wyraża się w dzisiejszej służbie żołnierzy Wojska Polskiego" - mówił szef MON.

Błaszczak przypomniał wsparcie, jakiego udzielali żołnierze podczas epidemii. Dziękował również żołnierzom, którzy służyli podczas ewakuacji polskich sojuszników z Afganistanu oraz na granicy polsko-białoruskiej. Wśród wyróżnionych byli także żołnierze, którzy ratowali ludzkie życie - także poza służbą.

Podczas uroczystości zostało odznaczonych 69 żołnierzy, w tym minister obrony narodowej wręczył 17 wyróżnień i 52 medale resortowe.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345

Archiwum informacji

poniedziałek27wtorek28środa29czwartek30piątek01sobota02niedziela03poniedziałek04wtorek05środa06czwartek07piątek08sobota09niedziela10poniedziałek11wtorek12środa13czwartek14piątek15sobota16niedziela17poniedziałek18wtorek19środa20czwartek21piątek22sobota23niedziela24poniedziałek25wtorek26środa27czwartek28piątek29sobota30niedziela31

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty