Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
Autopromocja
Zobacz
Reklama
Zobacz
Reklama
Zobacz

Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Sekretarz generalny NATO powiedział, że Zaporoska Elektrownia Atomowa w Enerhodarze na Ukrainie powinna zostać skontrolowana przez specjalistów upoważnionych przez Organizację Narodów Zjednoczonych. Na konferencji prasowej w Brukseli, po spotkaniu z prezydentem Serbii, Jens Stoltenberg mówił o niebezpieczeństwach związanych z zajęciem elektrowni przez wojska rosyjskie.
Szef NATO podkreślił, że okupacja elektrowni może doprowadzić do wypadku atomowego, a jego skutki dotknęłyby nie tylko Ukrainę, ale również państwa ościenne i całą społeczność międzynarodową. Jens Stoltenberg jest zdania, że elektrownię powinni zbadać przedstawiciele Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej. Wezwał również Rosjan do wycofania się z jej obszaru.

Elektrownia w Enerhodarze na Ukrainie została zajęta w marcu przez nacierających Rosjan. Ukraina wzywa do utworzenia wokół niej strefy zdemilitaryzowanej.
Jens Stoltenberg jest zdania, że elektrownię powinni zbadać przedstawiciele Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej. Wezwał również Rosjan do wycofania się z jej obszaru.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Reklama
Zobacz
Autopromocja
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty