Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. Maciej Papke [Radio Szczecin]
Fot. Maciej Papke [Radio Szczecin]
W czwartek drugi dzień posiedzenia Sejmu. Posłowie zajmą się między innymi projektem uchwały w sprawie apelu do Komisji Europejskiej o podjęcie działań systemowych w zakresie stabilizacji cen energii w celu ochrony wszystkich obywateli państw Unii Europejskiej.
W porządku obrad jest też pierwsze czytanie rządowego projektu nowelizacji Prawa o ruchu drogowym. Chodzi w nim między innymi o stworzenie spójnego systemu nadzoru nad badaniami technicznymi pojazdów oraz działalnością stacji kontroli pojazdów, który ma zapewnić wysoki poziom badań technicznych i poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Izba ma też wysłuchać informacji bieżącej na temat dochodzenia reparacji wojennych od Niemiec z tytułu strat poniesionych przez Polskę w czasie drugiej wojny światowej. Wnieśli o to posłowie Prawa i Sprawiedliwości.

O 18:00 rozpocznie się blok głosowań. Posłowie zajmą się między innymi poprawkami Senatu do ustawy o szczególnym wsparciu podmiotów poszkodowanych w związku z sytuacją ekologiczną na Odrze oraz o szczególnych rozwiązaniach w zakresie niektórych źródeł ciepła w związku z sytuacją na rynku paliw.

Sejm ma też powołać członków Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Sejmowa komisja kultury i środków przekazu pozytywnie zaopiniowała zgłoszone przez Prawo i Sprawiedliwość kandydatury Agnieszki Glapiak i Macieja Świrskiego. Negatywną opinię otrzymali wskazani przez Koalicję Obywatelską Adam Szynol i Jędrzej Skrzypczak. Obecna kadencja członków Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji kończy się we wrześniu. W skład Rady wchodzi pięciu członków powoływanych na sześcioletnią kadencję. Po dwóch wyznacza prezydent oraz Sejm, jednego Senat.
Relacja Małgorzaty Naukowicz (IAR).

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty