Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Jarosław Kaczyński. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Jarosław Kaczyński. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Prezes PiS Jarosław Kaczyński zapowiada, że rząd będzie walczył z inflacją w taki sposób, żeby nie zaszkodzić gospodarce i nie przerzucić kosztów na obywateli.
Podczas spotkania z mieszkańcami Nysy Jarosław Kaczyński powiedział, że pieniądze na ten cel będą pochodziły między innymi od dużych firm i banków.

Jak mówił Kaczyński, rząd od pewnego czasu naciska na banki, żeby podniosły oprocentowanie depozytów. Dodał, że prawdopodobnie zostaną opodatkowane firmy, które uzyskują nadzwyczajne zyski dzięki kryzysowi.

Wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin poinformował w sobotę w mediach społecznościowych, że szacowane wpływy z opodatkowania nadzwyczajnych zysków spółek Skarbu Państwa i przedsiębiorstw prywatnych wyniosą 13 i pół miliarda złotych. Zapowiedział, że pieniądze zostaną przeznaczone na łagodzenie skutków wzrostu cen energii.

Jacek Sasin napisał na Twitterze, że projekt w sprawie opodatkowania został skierowany do premiera.


W niedzielę Jarosław Kaczyński odwiedził również Opole. Na spotkaniu z sympatykami partii poruszył między innymi kwestię kryzysu gospodarczego, wojny na Ukrainie, pieniędzy z Krajowego Planu Obudowy i reparacji wojennych od Niemiec
Relacja Pawła Pawlicy (IAR)

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty