Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. NATO
Fot. NATO
Ministrowie z krajów NATO będą we wtorek rozmawiać o dalszej pomocy dla Ukrainy. W stolicy Rumunii rozpoczyna się dwudniowe posiedzenie szefów dyplomacji państw Sojuszu.
Politycy zajmą się przede wszystkim kolejnymi dostawami niewojskowej pomocy dla Ukrainy. Zapowiedział to szef NATO Jens Stoltenberg. "NATO dostarczało już paliwo, lekarstwa, sprzęt na zimę i zagłuszacze dronów. Dziękuję sojusznikom za ich wsparcie. W Bukareszcie będę apelował o więcej“ - podkreślił.

Politycy mają też rozmawiać na temat dalszego wsparcia wojskowego dla Ukrainy, choć nie jest jasne, czy padną konkretne deklaracje ze strony ministrów.

Podczas obrad w stolicy Rumunii przedstawiciele państw członkowskich NATO mają też rozmawiać o dalszym wzmacnianiu wschodniej flanki Sojuszu. W czerwcu w Madrycie NATO zdecydowało, że wyśle kolejnych żołnierzy i sprzęt na wschód Europy. Postanowienia te nie zostały jeszcze w całości zrealizowane, a gospodarz spotkania, rumuński prezydent apelował wczoraj, aby stało się to jak najszybciej.

Polskę na spotkaniu w Bukareszcie reprezentować będzie minister Zbigniew Rau.
Relacja Wojciecha Cegielskiego (IAR).

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty