Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Biały Dom w Waszyngtonie. Fot. pixabay.com / Pexels (CC0 Public Domain)
Biały Dom w Waszyngtonie. Fot. pixabay.com / Pexels (CC0 Public Domain)
Stany Zjednoczone ostro potępiły Rosję za ataki na cywilną infrastrukturę Ukrainy. Biały Dom zapowiedział dalsze wsparcie dla Kijowa - zarówno militarne jak i w przywracaniu dostaw wody, energii i ogrzewania.
Podczas briefingu w Białym Domu koordynator komunikacji strategicznej prezydenckiej Rady Bezpieczeństwa Narodowego John Kirby powiedział, że Władimir Putin używał żywności jako broni a teraz próbuje wykorzystać nadchodzące mrozy, by rzucić Ukraińców na kolana. "To jest nikczemne, absolutnie godne pogardy” - powiedział.

John Kirby dodał, że zdecydowana większość ostatnich rosyjskich ataków wymierzona jest w cywilną infrastrukturę Ukrainy. "Celem działań Putina jest próba rzucenia Ukraińców na kolana ponieważ nie może rzucić na kolana ukraińskich sił zbrojnych” - mówił koordynator komunikacji strategicznej prezydenckiej Rady Bezpieczeństwa Narodowego.

John Kirby powiedział, że USA nadal będą dostarczać uzbrojenie dla Kijowa i szkolić ukraińskie siły zbrojne i współpracować z sojusznikami aby Ukraina mogła otrzymywać części zamienne, transformatory i inny sprzęt niezbędny do przywracania dostaw prądu, wody i ogrzewania. Wyraził też przekonanie, że Ukraińców nie uda się rzucić na kolana.
Relacja Marka Wałkuskiego (IAR).

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty