Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
reklama
Zobacz

Fot. Maciej Papke [Radio Szczecin]
Fot. Maciej Papke [Radio Szczecin]
Dziś drugi dzień posiedzenia Sejmu. Posłowie będą kontynuowali prace nad pilnym rządowym projektem ustawy o szczególnej ochronie niektórych odbiorców paliw gazowych w 2023 roku.
Ceny gazu i usług dystrybucji mają w przyszłym roku pozostać na tym samym poziomie jak w roku 2022. Najważniejsze rozwiązania proponowane w ustawie to wprowadzenie maksymalnej ceny za gaz na poziomie około 200 złotych za megawatogodzinę oraz zamrożenie wysokości stawek opłat dystrybucyjnych.

Odbędzie się też drugie czytanie projektu ustawy o zaniechaniu ścigania za niektóre czyny związane z organizacją wyborów na urząd prezydenta zarządzonych na 10 maja 2020 roku. Przepisy przygotowane przez posłów Prawa i Sprawiedliwości zakładają, że z powodu przekazania w czasie stanu epidemii Poczcie Polskiej spisu wyborców w związku z zarządzonymi wyborami nie będą wszczynane postępowania. Jednocześnie projekt zakłada, że te, które są już prowadzone, zostaną umorzone.

Na wniosek Prawa i Sprawiedliwości, Sejm ma wysłuchać informacji bieżącej na temat budowanej przez polski rząd sieci nowoczesnych instytucji muzealnych.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty