Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Biały Dom w Waszyngtonie. Fot. pixabay.com / Pexels (CC0 Public Domain)
Biały Dom w Waszyngtonie. Fot. pixabay.com / Pexels (CC0 Public Domain)
Biały Dom oświadczył, że prezydent Joe Biden nie ma listy konkretnych warunków, pod jakimi gotów byłby podjąć rozmowy z Władimirem Putinem.
Według rzecznika prezydenta Putin może pokazać, że chce zakończenia wojny wycofując rosyjskie wojska z Ukrainy i zaprzestając ataków na cele cywilne.

Joe Biden zadeklarował w czwartek, że jest gotów rozmawiać z Władimirem Putinem w porozumieniu z sojusznikami, jeśli wykaże on gotowość zakończenia wojny na Ukrainie. Korespondent Polskiego Radia Marek Wałkuski zapytał koordynatora komunikacji strategicznej Rady Bezpieczeństwa Narodowego Białego Domu Johna Kirby'ego, co mogłoby przekonać prezydenta USA, że Putin chce zakończenia wojny.

- Najbardziej widocznym działaniem, które Putin mógłby podjąć by pokazać, że chce zakończenia wojny byłoby wycofanie wojsk z Ukrainy i zaprzestanie ostrzału rakietami cruise i irańskimi dronami cywilnych celów - powiedział. John Kirby dodał, że w tej chwili nie widać oznak, że Putin chce zakończenia wojny. - Ani ja, ani prezydent nie mamy konkretnej listy warunków, co Putin musiałby zrobić, aby nas przekonać, że są gotowi do rozmów. Dziś usłyszeliśmy z Kremla, że najwyraźniej nie są, a ich czyny wskazują na determinację Rosjan do dalszego zabijania Ukraińców - stwierdził Kirby.

Koordynator komunikacji strategicznej Białego Domu podkreślił, że prezydent Biden nie ma w tej chwili żadnych planów rozmowy z prezydentem Rosji.
Relacja Marka Wałkuskiego (IAR).

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345

Archiwum informacji

poniedziałek30wtorek31środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05poniedziałek06wtorek07środa08czwartek09piątek10sobota11niedziela12poniedziałek13wtorek14środa15czwartek16piątek17sobota18niedziela19poniedziałek20wtorek21środa22czwartek23piątek24sobota25niedziela26poniedziałek27wtorek28środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty