Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
Autopromocja
Zobacz
Reklama
Zobacz
Reklama
Zobacz

Prezydent Zełenski. Fot. www.facebook.com/zelenskiy.official
Prezydent Zełenski. Fot. www.facebook.com/zelenskiy.official
Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski został człowiekiem roku 2022 magazynu "Time".
Ogłaszając wyróżnienie redakcja gazety podkreśliła, że ukraiński przywódca zmobilizował narody całego świata do zjednoczenia się w obronie wolności.

„Tegoroczny wybór był tak oczywisty jak nigdy” - napisano w uzasadnieniu przyznania tytułu człowieka roku Wołodymyrowi Zełenskiemu. Redakcja podkreśla, że wyróżnienie dotyczy również ducha narodu ukraińskiego, którym wykazali się zarówno mieszkańcy tego kraju, jak i ludzie z całego świata angażując się w pomoc Ukrainie.

Pisząc o roli Wołodymyra Zełeńskiego magazyn Time podkreślił, że w świecie definiowanym przez podziały udało mu się zjednoczyć świat wokół kraju, którego niektórzy mogą nawet nie być w stanie znaleźć na mapie. Redakcja przypomniała też, że po rozpoczęciu rosyjskiej inwazji odmówił opuszczenia Kijowa, a jego ofensywa informacyjna zmobilizowała niemal cały świat.

„Za udowodnienie, że odwaga może być równie zaraźliwa jak strach, za pobudzenie ludzi i narodów do zjednoczenia się w obronie wolności, za przypomnienie światu o kruchości demokracji - i pokoju - Wołodymyr Zełenski i duch Ukrainy zostają Człowiekiem Roku 2022 magazynu Time” - napisano w uzasadnieniu.

Otrzymując tytuł człowieka roku Wołodymyr Zełenski trafia na okładkę magazynu "Time". Grafika z jego fotografią przedstawia również postacie ludzi, słoneczniki i ukraińskie flagi.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Autopromocja
Zobacz
Reklama
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty