Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
Reklama
Zobacz
Reklama
Zobacz
Autopromocja
Zobacz

Fot. pixabay.com / Alexas_Fotos (CC0 domena publiczna)
Fot. pixabay.com / Alexas_Fotos (CC0 domena publiczna)
Na Ukrainie wciąż trwają przerwy w dostawach prądu po rosyjskich atakach rakietowych na infrastrukturę energetyczną. Ostatni atak miał miejsce w poniedziałek. Spowodował deficyt energii elektrycznej w sieciach przesyłowych.
Koncern Ukrenerho określał w czwartek poziom deficytu energii elektrycznej jako znaczny. Sytuacja dziś się nie zmieniła. Jak informują ukraińscy energetycy, z powodu przekroczeń w poborze prądu w Kijowie i obwodzie kijowskim, ale też obwodzie odeskim i dniepropietrowskim wprowadzone będą nadzwyczajne przerwy w dostawach prądu. Oprócz tego w tych i wielu innych regionach trwają planowe, zapowiedziane przerwy w dostawach.

W związku z deficytem energii elektrycznej wiele przedsiębiorstw, ale też prywatnych odbiorców zaopatruje się w spalinowe generatory prądu. W niektórych miastach wprowadzane są programy częściowych rekompensat kosztów zakupu takich generatorów.

Rosjanie od października dokonali 8 zmasowanych ataków rakietowych na ukraińskie obiekty infrastruktury - głównie energetycznej. Ukraińskie władze zapowiedziały, że mimo intensywnych remontów pełne odnowienie systemu nie jest w najbliższym czasie możliwe.
Relacja Pawła Buszki (IAR).

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Reklama
Zobacz
Autopromocja
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty