Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
  ogłoszenie  
Zobacz
  autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

Sejm. Fot. facebook.com/KancelariaSejmu/
Sejm. Fot. facebook.com/KancelariaSejmu/
W Sejmie trwa posiedzenie Komisji do Spraw Unii Europejskiej poświęcone przeglądowi procedur antykorupcyjnych i antylobbingowych w Parlamencie Europejskim.
Tłem dyskusji jest tzw. afera katarska, czyli śledztwo prowadzone przez belgijską prokuraturę w sprawie kupowania wpływów przez Katar, a także Maroko. Afera doprowadziła już między innymi do aresztowania i pozbawienia funkcji dotychczasowej wiceszefowej Europarlamentu Evy Kaili. Głównymi podejrzanymi w aferze jest również kilku innych byłych i obecnych deputowanych, głównie z frakcji socjalistów.

Przewodniczący sejmowej Komisji ds. Unii Europejskiej Kacper Płażyński z Prawa i Sprawiedliwości zaznaczył, że Maroko i Katar mogą być tylko wierzchołkiem góry lodowej. Z kolei wiceszefowa Komisji Agnieszka Pomaska z Koalicji Obywatelskiej mówiła, że sprawdzane są powiązania także polskich europosłów z Katarem. W sumie sprawdzane mają być powiązania około 60 europosłów.

Na te doniesienia "Rzeczpospolitej" zareagował europoseł Tomasz Poręba, który zapewnił, że z aferą nie ma nic wspólnego i nigdy nie był przesłuchiwany przez prokuraturę belgijską. Z kolei Ryszard Czarnecki argumentował, że w przeszłości wielokrotnie był gościem konferencji Doha Forum, zwanej "katarskim Davos".

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
   
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty