Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. pixabay.com / Alexas_Fotos (CC0 domena publiczna)
Fot. pixabay.com / Alexas_Fotos (CC0 domena publiczna)
Rosjanie intensyfikują ataki w obwodzie ługańskim. Rosyjskie wojska główne uderzenia kierują na wschód Ukrainy starając się zdobyć całość Donbasu.
Rosjanie intensyfikują ataki w obwodzie ługańskim na linii Swatowe-Kreminna. Informowały o tym miejscowe władze, potwierdzają analitycy. Trwa 351 dzień pełnowymiarowej agresji. Rosyjskie wojska główne uderzenia kierują na wschód Ukrainy starając się zdobyć całość Donbasu.

Amerykański Instytut Badań nad Wojną w najnowszym raporcie napisał, że na północny zachód od Swatowego obserwowany jest wzmożony ruch rosyjskich wojsk. Rosjanie do ataków zaangażowali tam kilka dywizji. Jak czytamy - może to być początek spodziewanej ofensywy.

Ługańszczyzna, a także obwód doniecki to główne kierunki rosyjskich ataków - podkreśla Andrij Jusow - przedstawiciel Ukraińskiego Wywiadu Wojskowego. Jak zaznacza, Rosjanie zgromadzili ponad 300 tysięczne siły na terytorium Ukrainy, w tym żołnierzy z poboru. Przygotowywane i szkolone są jeszcze dodatkowe zasoby. Jusow zaznacza, że Rosjanie w ciągu tego roku stracili jednak najbardziej wartościowe oddziały i sprzęt i szybko tego nie odnowią. - Rosjanie będą rzucać na front nowo - zmobilizowanych, a ukraińska armia będzie ich niszczyć - zapowiada przedstawiciel ukraińskiego wywiadu.

Według raportu Sztabu Generalnego, ostatniej doby ukraińskie wojsko - przede wszystkim w obwodach ługańskim i donieckim odparło szturmy Rosjan na 19 odcinkach frontu.
Relacja Pawła Buszko (IAR).

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty