Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. Jan Pachlowski [Radio Szczecin]
Fot. Jan Pachlowski [Radio Szczecin]
Bez niespodzianek przebiegła 95. ceremonia rozdania statuetek Oscara, najważniejszych wyróżnień w świecie szeroko pojętego kina. Wśród nagrodzonych najczęściej były dwa obrazy.
Tak, jak należało się spodziewać zwyciężył film "Wszystko, wszędzie, naraz", który zgarnął siedem statuetek, cztery Oscary dla niemieckiego "Na zachodzie bez zmian", który wygrał także kategorie najlepszego filmu nieangielskojęzyczny, gdzie nominowany był polski obraz "Io".

Jak tegoroczne Oscary prezentują się w liczbach?

Do rywalizacji zgłoszono 301 pełnometrażowych produkcji z całego świata, z których wybrano 20. Blisko 60 milionów dolarów kosztuje wyprodukowanie takiego wydarzenia, jak ceremonia rozdania Oscarów, a niezależni eksperci wartość finansową samej statuetki - pokrytej 24-karatowym złotem - wyceniają na około 500 dolarów. Wręczane są w 23 kategoriach.

Słynny dywan, po którym przechadzają się gwiazdy kina i showbiznesu, w tym roku wyjątkowy, bo w kolorze szampańskim wyceniany jest na około 25 tysięcy dolarów. Jego rozłożenie zajmuje około 600 godzin.

30-sekundowa reklama telewizyjna podczas transmisji w amerykańskie telewizji ABC warta jest 2 miliony dolarów.

W ciągu najbliższych dwóch dni dowiemy się jaka liczba widzów zasiadła w USA przed telewizorami aby oglądać 95 ceremonię. Dwa lata temu to było 10 milionów, 12 miesięcy temu - o 6 milionów więcej.
Relacja Jana Pachlowskiego [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty