Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

Fot. twitter.com/PremierRP
Fot. twitter.com/PremierRP
Ukraina zamówiła w Polsce 100 Kołowych Transporterów Opancerzonych Rosomak. Poinformował o tym w zakładach produkujących ten sprzęt w Siemianowicach Śląskich premier Mateusz Morawiecki.
Szef rządu mówił w Zakładach Rosomak, że fundusze na ukraińskie zakupy będą pochodzić ze środków europejskich i amerykańskich wspierających wysiłek wojenny Ukrainy.

- Przywożę zamówienie, które wczoraj dostałem od premiera Ukrainy - mówił premier. Dodał, że pieniądze unijne zostały pozyskane przez Polskę, a część finansowana przez USA - przez Ukrainę.

Premier Mateusz Morawiecki podkreślił, że transportery opancerzone, podobnie jak armatohaubice Krab stają się narodową marką polskiego przemysłu zbrojeniowego eksportową. Dodał, że rozmowy o ich sprzedaży toczą się obecnie także z innymi krajami.
Szef rządu mówił w Zakładach Rosomak, że fundusze na ukraińskie zakupy będą pochodzić ze środków europejskich i amerykańskich wspierających wysiłek wojenny Ukrainy.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

Posłuchaj najnowszych Wiadomości Radia Szczecin

Archiwum informacji

poniedziałek23wtorek24środa25czwartek26piątek27sobota28niedziela01poniedziałek02wtorek03środa04czwartek05piątek06sobota07niedziela08poniedziałek09wtorek10środa11czwartek12piątek13sobota14niedziela15poniedziałek16wtorek17środa18czwartek19piątek20sobota21niedziela22poniedziałek23wtorek24środa25czwartek26piątek27sobota28niedziela29poniedziałek30wtorek31środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty