Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
reklama
https://moremadam.pl/
autopromocja
Krzywda - Marek Stelar w Radiu Szczecin
Reklama
argum.eu

Fot. pixabay.com / tvjoern (CC0 domena publiczna)
Fot. pixabay.com / tvjoern (CC0 domena publiczna)
Między styczniem a sierpniem 2023 roku przybyło do Niemiec około 220 tysięcy osób ubiegających się o azyl. Ponad połowa z nich to młodzi mężczyźni w wieku od 16 do 40 lat - ustalił Federalny Urząd do spraw Migracji i Uchodźców.
Według danych płynących z Berlina, od stycznia do sierpnia bieżącego roku wpłynęło o ponad 77 procent więcej wniosków azylowych niż w tym samym okresie roku 2022. Ponad 50% wnioskodawców to młodzi mężczyźni, wśród nich wielu niepełnoletnich. Jeszcze w 2018 roku mężczyźni w wieku od 16 do 40 lat stanowili około 28 procent imigrantów przybywających do Niemiec.

Jednocześnie spada odsetek kobiet szukających azylu w tym kraju. Od stycznia do sierpnia wyniósł on 28,5%, a w 2019 roku - około 44%. Dane te nie dotyczą uchodźców z Ukrainy, spośród których lwią część stanowią kobiety.

- Nawet w 2015 roku liczba młodych mężczyzn wśród migrantów była niższa niż teraz - zauważa Federalny Urząd do spraw Migracji i Uchodźców.

Swoich obaw nie kryją także niemieccy samorządowcy.

- Wszystkie nasze schroniska są już przepełnione. Większość tych przybyszy to osoby poniżej 18 roku życia, zupełnie bez opieki, czyli tak zwane UMA - alarmuje Thomas Hennig, starosta saksońskiego powiatu Vogtland.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty