Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Kryzys_migracyjny_w_Europie.
źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Kryzys_migracyjny_w_Europie.
Przewodnicząca Komisji Europejskiej zapowiedziała podczas wizyty w Pradze zwiększenie wsparcia finansowego dla państw borykających się z napływem uchodźców.
Migracja była jednym z tematów spotkania Ursuli von der Leyen z czeskim premierem Petrem Fialą.

Szefowa Komisji Europejskiej wyjaśniła, że dodatkowe środki na politykę migracyjną przyniosła rewizja wieloletnich ram finansowych Unii Europejskiej. „Chcemy wspierać państwa członkowskie w efektywnym i humanitarnym zarządzaniu migracją. Zaproponowaliśmy zwiększenie funduszy o 15 miliardów euro. Mają być przeznaczone na wsparcie państw takich jak Czechy, które przyjęły uchodźców z Ukrainy” - powiedziała Ursula von der Leyen.

Zwiększenie wsparcia będzie zależało od zgody państw członkowskich. Przewodnicząca Komisji Europejskiej zaznaczyła, że migracja wymaga europejskiej reakcji.

Premier Czech Petr Fiala zapewnił, że jego kraj jest gotów zaangażować się w ochronę zewnętrznych granic Unii. Jako jeden z priorytetów wymienił walkę z przemytnikami ludzi. Dodał, że Czechy odrzucają obowiązkową relokację nielegalnych migrantów, nazywając to rozwiązanie niehumanitarnym i niefunkcjonalnym.
Relacja Wojciecha Stobby [IAR]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

Posłuchaj najnowszych Wiadomości Radia Szczecin

Archiwum informacji

poniedziałek01wtorek02środa03czwartek04piątek05sobota06niedziela07poniedziałek08wtorek09środa10czwartek11piątek12sobota13niedziela14poniedziałek15wtorek16środa17czwartek18piątek19sobota20niedziela21poniedziałek22wtorek23środa24czwartek25piątek26sobota27niedziela28poniedziałek29wtorek30środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05
  Reklama  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty