Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
Autopromocja
Zobacz
Reklama
Zobacz
Reklama
Zobacz

Joe Biden. źródło: prezydent.pl
Joe Biden. źródło: prezydent.pl
Konsekwencje bezczynności w sprawie Ukrainy są tragiczne - powiedział prezydent Joe Biden apelując do Kongresu o uchwalenie pakietu pomocy USA dla Kijowa.
Amerykański przywódca spotkał się w Białym Domu z przywódcami Republikanów i Demokratów w Izbie Reprezentantów i Senacie.

Witając przywódców Kongresu w Gabinecie Owalnym Joe Biden powiedział, że potrzeba dalszego wsparcia Ukrainy jest bardzo pilna. Prezydent USA przypomniał, że pakiet pomocy dla sojuszników obejmuje tez pomoc humanitarną dla Palestyńczyków, środki na wzmocnienie bezpieczeństwa w regionie Indo-Pacyfiku oraz wsparcie Izraela.

- Musimy też upewnić się, że Izraelowi nie grozi niebezpieczeństwo nie tylko ze strony Hamasu, lecz także Iranu - podkreślił amerykański prezydent.

W spotkaniu z Joe Bidenem w Białym Domu biorą udział między innymi marszałek Senatu z partii demokratycznej Chuck Schumer oraz spiker Izby Reprezentantów, Republikanin Mike Johnson, który nie chce poddać pod głosowaniu pakietu wsparcia sojuszników USA.

Dalszemu wsparciu Ukrainy sprzeciwiają się przede wszystkim członkowie związanego z byłym prezydentem Donaldem Trumpem ruchu MAGA.
Relacja Marka Wałkuskiego [IAR]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Reklama
Zobacz
Autopromocja
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty